Faith Alexander
Library Media Specialist
Betty Allen
Paraprofessional
Jimmy Anderson
Custodian
Larry Armstrong
Custodian
Delena Ashworth
Art Teacher
Tammy Avery
Family & Consumer Science Teacher
Lauren Barnes
Spanish Teacher
Justin Barron
Assistant Principal
Jerrod Baugh
Athletic Director/Head Football Coach
Jacquelyn Bean
French Teacher
Bryan Beck
Special Education Teacher
Ashlee Bell
English Teacher
Jill Benefield
Math Teacher
Brooke Bishop
Math Teacher
Janet Bishop
Custodian
Lisa Boleware
Special Education Teacher
Ryan Bond
Health & PE Teacher
Angelia Borden
Credit Recovery Teacher
Shaun Breland
Resident Teacher
Taylor Brint
Resident Teacher
Chris Brister
CTTIE Teacher/Trainer
Nick Brown
CTTIE Teacher
Lloyd Bruner
Business Teacher
Kai Burrell
Science Teacher
Rickey Burton
Special Education Teacher
Stacy Campbell
Science Teacher
Timotry Carter
Custodian
James Christian
ISS Proctor
Robert Cochran
Math Teacher
Carol Colvin
Paraprofessional
Paul Corbin
Custodian
Wendell Crowe
Assistant Principal
Rebecca Daulton
Social Studies Teacher
Edna Drayton
Cafeteria Technician
Meghan Dugan
Social Studies Teacher
John Dunbar
Paraprofessional
Kelli Edwards
Math Teacher
Randal Elliott
Science Teacher
Charlene Flucas
Receptionist
Deanna Forester
English Teacher
Charlton Garrett
Health & PE Teacher
Todd Garvin
Health & PE Teacher
Alethea Gipson
Cafeteria Technician
Alecia Gix
Assistant Principal
Venus Goldsmith
Cafeteria Technician
Curtis Goodwin
Health & PE Teacher
Olivia Gordon
Secretary
Kimberly Goree
Special Education Transition Facilitator
Meredith Graf
CTTIE Teacher
Daniel Gressett
Principal
Jamie Gressett
English Teacher
Earl Griffin
Health & PE Teacher
Kandi Hammons
Family & Consumer Science Teacher
Timothy Hancock
Agriculture Teacher
Stephanie Harris
Custodian
Gregory Hawkins
Social Studies Teacher
Haley Hemmings
Resident Teacher
Christopher Henderson
Technology Assistant
Leslie Herbert
Speech Therapist
Melissa Hernandez
Resident Teacher
James Herren
Special Education Teacher
Amy Hiers
Math Teacher
David Hoefler
Social Studies Teacher
Emily Howell
English Facilitator
Diana Humphries
School Guidance Counselor
Lucie Hunt
Health & PE Teacher
Kristin Hutson
Math Teacher
Angela Jackson
Maintenance Night Supervisor
Kevin Jackson
Paraprofessional
Carrie Johnson
Science Teacher
Moshuma Keesee
Custodian
Aundra Keesee
Custodian
Donna King
Paraprofessional
Kenedy Pierce
Social Studies Teacher
Shannon Lee
Assistant Principal
Brandon Leggio
Coach
Dori Lewis
Business Teacher
Emily Littlefield
Math Teacher
Ashley Longlois
Resident Teacher
Amanda Magee
Special Education Teacher
Courtney Martin
Math Teacher
Janet Martin
Secretary
Janet Maxwell
Family & Consumer Science Teacher
Jamie Mccullin
Agriculture Teacher
Collin Mcdonald
Science Teacher
Chandler McDonald
Speech Teacher
Dana Mcgaha
English Teacher
Shaquita Mckinsey
Paraprofessional
Andre'a Metoyer
Social Studies Teacher
Talia Millage
Paraprofessional
Caleb Miller
Resident Teacher
Kearea Moore
Custodian
Sara Moore
Special Education Teacher
Walter Moss
Band Director
Faith Moss
English Teacher
Martyn Musick
Custodian
Carolyn Nelson
Paraprofessional
Karen Newsom
Special Education Teacher
Summer Nimmers
Resident Teacher
Larkin Norton
Special Education Teacher
Rachel Norton
Resident Teacher
Corinne Nutt
German Teacher
Treva Olivero
Paraprofessional
Emilee Pate
Science Teacher
Charity Patricola
Science Teacher
Abigail Peaslee
Resident Teacher
Bethany Perez
Resident Teacher
Makayla Perez
Coach
David Poe
Math Teacher
Virginia Rainwater
Secretary
Kellye Ratcliff
School Guidance Counselor
Jeffery Reeder
Social Studies Teacher
Heather Reeder
Social Studies Teacher
Deana Revels
Art Teacher
Annie Rivera
Spanish Teacher
Brooke Robinson
CTTIE Teacher
Nancy Roger
English Teacher
Dana Rushing
Cafeteria Manager
Shirley Simonton
Paraprofessional
Jaimie Simpson
Math Teacher
Aleandrea Smith
Paraprofessional
Kourtney Smith
School Guidance Counselor
Victoria Smith
English Teacher
Timothy Smith
Health & PE Teacher
Zachary Smith
Special Education Teacher
Lydia Smith
Science Teacher
Vivian Stringfellow
Custodian
Raeann Stuart
CTTIE Teacher
Jill Sutton
Science Teacher
Cody Taylor
Health & PE Teacher
Leon Thomas
Paraprofessional
Alisia Thomason
Assistant Principal
Nathan Trahan
Music Teacher
Stephanie Treadway
English Teacher
Patricia Underwood
Cafeteria Technician
William Wade
Agriculture Teacher
Sarah Wages
Science Teacher
Jason Walker
Social Studies Teacher
Katherine Walker
English Teacher
Delores Weir
Social Studies Teacher
Allison Welsh
Math Teacher
Allen Whitaker
Special Education Teacher
Kay White
School Guidance Counselor
Mendy White
School Nurse
Becky White
bwhite1@lincolnschools.org
Zachary White
Math Teacher
Lane White
English Teacher
Toby White
Paraprofessional
Kelsey Whitlock
English Teacher
Ross Wiersma
Health & PE Teacher
Susan Willams
Science Teacher
Lillie Williams
Business Teacher
Donna Williams
Bookkeeper
Laundi Williams
Special Education Teacher
Gary Williams
Head Custodian
Elizabeth Williamson
English Teacher
Barbara Wilson
Cafeteria Technician
April Winstead
Science Teacher
Tyhesia Woodard
Custodian
Kenneth Wright
CECP Coach